Úvod »TANITA - katalóg výrobkov» Tanita BC 1000 + ANT


        

Tanita BC 1000 + ANT

čierna

 

Skladom: 0 ks
Dostupnosť: na objednávku
Číslo produktu: 100589DE
Vaša cena bez DPH : 303,33 EUR
Vaša cena s DPH (20 %):
364,00 EUR
Strážny pes:
Strážny pes

Osobná váha s telesnou analýzou Tanita BC 1000 je inovatívne riešenie, keď sú namerané hodnoty prenášané bezdrôtovou technológiou ANT+ automaticky do počítača na software GMON. Produkt je určený pre výživových poradcov, osobných trénerov apod. GMON umožňuje uložiť údaje klientov a možno tak sledovať výsledky v časovej rade.


Technické informácie

Ako pracuje BC 1000 so softwarom GMON a ANT+ technológiou? Po inštalácii GMONU do svojho PC zadáte na PC údaje o meranej osobe, na váhe začne blikať kontrolka, potom meraná osoba vstúpi na váhu. Namerané hodnoty sa automaticky prenesú do GMONU, kde sú uložené a môžete s nimi ďalej pracovať. BC-1000 v kombinácii s GMONOM 1000 bola navrhnutá pre výživových poradcov, osobných trénerov apod.

Je možné zvoliť základnú verziu GMON, verziu GMONU PRO alebo GMON 1000, podľa množstva klientov a požiadavky na množstvo archivovaných údajov. 

Popis funkcii:
Podiel svalovej hmoty – táto funkcia ukazuje hmotnosť priečne pruhovaných i hladkých svalov, vrátane vody ktorú obsahujú.
Hmotnosť kostí – znamená množstvo kalcia a ostatných minerálov. Výskumy preukázali, že cvičenie a tým rozvoj kostného tkaniva pomáha k vývinu silnejších a zdravších kostí. Pretože štruktúra kostí sa nemení v krátkom časovom úseku, je dôležité rozvíjať a udržovať zdravé kosti vyváženou stravou a dostatočnou telesnou aktivitou.
Útrobný tuk – tuk v brušnej dutine, ktorý obklopuje vnútorné orgány. Výskumy preukazujú, že aj keď Vaša hmotnosť a % telesného tuku zostávajú rovnaké, s pribúdajúcim vekom sa ukladanie tuku mení a tuk sa čím ďalej tým viac ukladá v oblasti brucha, obzvlášť u žien po menopauze. Zistenie množstva viscerálneho tuku a jeho prípadné zníženie a udržovanie v prípustnej hodnote, pomôže znížiť riziko chorôb, vysokého krvného tlaku a pod.
Bazálna metabolická spotreba – BMR: táto funkcia ukazuje množstvo kalórii potrebné pre výmenu základných látok. Vaša BMR je hodnota minimálnej energie, ktorú vaše telo potrebuje v kľudnom stave, aby mohlo normálne fungovať (dýchanie, obeh krvi, nervový systém ...). Spaľujete kalórie v kľude aj v spánku. Približne 70% za deň skonzumovaných kalórii je použité pre BMR – premenu látok. Pri každej aktivite sa spotrebuje energia, čím intenzívnejšia je aktivita, tým viac kalórii spálite. Základom pre to sú svaly (tvoria približne 40% vašej váhy), fungujú ako motor a spotrebujú veľké množstvo energie. Vaša BMR závisí na podiele svalov vo Vašom tele. Pri pribúdajúcom množstve svalov, zvyšujete Vašu spotrebu energie. Vyššia BMR zvyšuje počet kalórii a pomáha Vám znižovať podiel telesného tuku. Nízka BMR robí zbavovanie sa tuku so znižovaním celkovej hmotnosti oveľa ťažším.
Metabolický vek – táto funkcia spočíta Vašu BMR a ukáže Vám priemerný vek, ktorému prislúcha Váš metabolizmus. Ak je Váš metabolický vek vyšší než Váš skutočný vek, znamená to, že musíte zlepšiť bazálny metabolizmus. Zvýšená telesná aktivita Vám pomôže zväčšiť objem svalového tkaniva a zníži Váš metabolický vek. Vedci dokázali, že sa metabolizmus s pribúdajúcim vekom dieťaťa mení, zlom nastáva od 16-tich alebo 17-tich rokov, kedy sa spotreba znižuje.
Celková fyzická kondícia – táto funkcia porovnáva Vaše zloženie tela tým, že porovnáva telesný tuk a svalovú hmotu. Pri zvýšenej aktivite sa zníži množstvo telesného tuku, Vaša fyzická kondícia sa podľa toho zmení. Aj keď vaša telesná hmotnosť zostáva nezmenená, môže sa Vaša svalová hmota alebo podiel telesného tuku zmeniť, to zlepšuje Váš zdravotný stav a znižuje riziko niektorých chorôb.
Naviac určí tzv. Hranicu zdravého telesného tuku: váha automaticky porovnáva percento tuku s percentom tuku zdravého človeka (stanovené svetovou zdravotníckou organizáciou na základe dlhodobých výskumov) a výsledok zobrazí na displeji v štyroch stupňoch.

Technické parametre:
Percento telesného tuku 0,1%
Percento telesnej vody 0,1%
Podiel svalovej hmoty 0,1kg
Hmotnosť kostí 0,1kg
Bazálna metabolická spotreba kcal/kJ
Kapacita váženia 200 kg
Presnosť váženia 0,1 kg
Záručná doba 2 roky
4 AA batérie súčasťou balenia

ZjQwMjcxM2
Strážny pes
Watch DOG


Informovať na e-mail pri zmene:


       keď cena klesne pod EUR

        keď produkt bude na sklade


Zadajte Váš e-mail: